+421 944 738 100

Ako správne čistiť a nabíjať ŠUNGIT?

Prírodný aktivátor a úprava vody ŠUNGIT TIME je spôsob, ako na prírodnej báze prečistiť vodu od nežiaducich látok a súčasne v nej zachovať minerály a hodnoty prospešné a žiaduce pre organizmus. Prírodná úprava vyžaduje starostlivosť, tak ako všetko živé a prírodné v našom živote.

ŠUNGIT sa čistí sušením

Pri pravidelnom používaní je veľmi dôležité ŠUNGIT pravidelné sušiť. Interval sušenia by nemal presiahnuť dva týždne. ŠUNGIT sa totižto sušením čistí. Uschnutím sa ŠUNGITu uzavrú póry a následne je po vrátení do vody opätovne schopný nadväzovať, prečisťovať a aktivovať vodu. Spôsobov ako ŠUNGIT sušiť je niekoľko.

Najprospešnejšie je sušenie ŠUNGITu na priamom slnku.

Účinky pozitívneho vplyvu slnečného žiarenia na živé a prírodné elementy sú známe. Takto vyschnutý ŠUNGIT je vyčistený a nabitý slnečnou energiou. Počas zimných sychravých dní môžeme však ŠUNGIT čistiť aj sušením v rúre na nízkych stupňoch, napr. 100°C po dobu niekoľkých krátkych minút. Dôležité je, aby ŠUNGIT uschol úplne do sucha. Pri pravidelnej starostlivosti dokáže ŠUNGIT vodu upravovať po dobu 6 mesiacov. V prípade, že vaša pitná voda je vysoko nekvalitná, tvrdá, vykazujúca vysoké hodnoty ukazovateľov neprospešných pre organizmus, je potrebné interval sušenia skrátiť a o ŠUNGIT sa dôkladnejšie starať.

Nevyhadzujte ŠUNGIT do smetného koša

Prírodná hornina ŠUNGIT poslúži pri pravidelnom čistení a sušení ako filtrácia vody po dobu 6 mesiacov. Po tomto čase sa objem jeho molekúl fullerénu, na báze ktorých ŠUNGIT pracuje naplní a ŠUNGIT stráca svoju absorbčnú schopnosť. ŠUNGIT však pochádza z prírody a aj po splnení svojej úlohy vo vašom pohári ma svoje opätovné uplatnenie v prírode. Zasypte ním zeminu vašich izbových kvetov. ŠUNGIT naďalej nádherne mineralizuje pôdu, výsledkom čoho budú vaše krásne, zdravé, kvitnúce a živé kvety.

Schopnosť regenerácie ŠUNGITu

ŠUNGIT má schopnosť regenerácie. Zakopaný v zemine dokáže po približne 15tich rokoch nadobudnúť svoje pôvodné vlastnosti. Pokiaľ vydržíte, môže sa po tejto viac ako dekáde vrátiť do vášho pohára a opäť slúžiť ako filtrácia vody. Pokiaľ sa vám to zdá pridlho, nový, pravý ŠUNGIT si môžete zadovážiť u nás.