+421 944 738 100

Pijete šungitovú vodu? Zistite najčastejšie mýty a fakty o šungite.

Šungit je prírodnou alternatívou pre úpravu vody. Pravý šungit pri správnom používaní urobí z vody chutnú, osviežujúcu, ľahkú a hodnotnú tekutinu. Pitný režim na báze vysoko kvalitnej vody dokáže značne ozdraviť organizmus. Prinášame mýty a fakty o šungite, aby ste si vychutnali tú pravú, šungitovú.

Mýtus č. 1 : Každý šungit je vhodný pre použitie do vody

Prvým faktom je, že jediným náleziskom šungitu na Zemi je oblasť Karélie v Rusku. Odtiaľto pochádza jediný pravý šungit. Avšak pravosť šungitu ešte neznamená, že tá konkrétna šarža je určená pre použitie vo vode. Šungit je polyminerál a pre účinné a prospešné použitie vo vode, je podstatné práve jeho vyvážené mineralogické zloženie, ako aj podiel uhlíka. Ďalším mýtom o šungite do vody, ktorým je bohužiaľ zaplavený internet a s radosťou ho propagujú aj mnohí predajcovia šungitu, je použitie lešteného šungitu (najznámejšie sú šungitové pyramídy) pre kontakt s vodou. Leštený šungit je pre kontakt s vodou nevyhovujúci.  Leštené kamene sú leštené rôznymi olejmi. A tie sa pri kontakte s vodou  do nej uvoľňujú.

Mýtus č.2 : Šungit vydrží naveky

Druhým rozšíreným mýtom je informácia, že šungit funguje naveky. Pravda je však taká, že pri správnej starostlivosti oň, je šungit účinný vo vode pol roka. Po tomto období stráca šungit svoje absorpčné schopnosti, čiže schopnosť prečisťovať vodu od nežiaducich látok. Nakoľko je však šungit  polyminerál, schopnosť mineralizovať a obohacovať mu naveky zostáva.  Preto, pokiaľ pijete radi a často šungitovú vodu, po uplynutí 6 mesiacov potešte svojím už vypoužívaným  šungitom kvety v kvetináči, alebo rybičky v akváriu a pre vaše potreby pitného režimu si určite zadovážte nový.

Mýtus č. 3 : Šungit sa čistí umývaním

Častým, rozšíreným mýtom je aj informácia o čistení šungitu. Mnoho ľudí sa domnieva, že podmienkou pre fungovanie šungitu vo vode je jeho pravidelné premývanie pod prúdom vody. Fakt je však ten, že šungit sa čistí sušením. Pre účinky  šungitu vo vode je potrebné šungit v pravidelnom intervale aspoň jeden krát za dva týždne nechať úplne do sucha vyschnúť. Uschnúť ho môžeme nechať na priamom slnku, alebo ako alternatívu v rúre na pečenie po dobu niekoľkých minút. Dôvodom pre potrebu pravidelného sušenia je fakt, že sa šungitu sušením uzavrú póry a tým sa obnoví  jeho absorbčná schopnosť.

Fakt č. 1 : ŠUNGIT TIME®, viem čo kupujem

Šungit je výnimočná hornina s výnimočnými vlastnosťami a schopnosťami. Je správnym riešením pre všetkých, ktorý sa snažia žiť ekologicky a prírodné produkty vnímajú ako správnu voľbu. ŠUNGIT TIME® je na slovenskom trhu jediný šungit schválený Úradom verejného zdravotníctva. Prevádzame pravidelné merania, podporujeme a iniciujeme výskum horniny šungit  na rôznych úrovniach. Produkty ŠUNGIT TIME® sú zárukou kvality, zodpovedných informácií a služieb zákazníkom.  Obráťte sa na nás a doprajte si tú pravu, šungitovú .