+421 944 738 100

Udržte svoju pleť v kondícii počas zimy

Ako udržať vašu pleť zdravú a žiarivú počas celej zimy? Jednou z prvých vecí, ktorú by ste mali urobiť je prestať fajčiť a popíjať alkohol, a k tomu vyskúšajte aj tieto 3 tipy.

Vonku je treskúca zima a vy sa zo všetkých síl snažíte neprechladnúť. Radšej sedíte pekne doma vo vykúrenom byte a von chodíte naobliekaní ako cibule. Toto je presne dôvod prečo je vaša pokožka napätá, vysušená a niekedy vás aj príšerne svrbí. Najcitlivejším z vás sa dokonca objavujú začervenané a drsné fliačiky. Časté prechody zo zimy do suchého prehriateho vzduchu nie sú práve ideálne pre vašu pleť ani pre sliznice vo vašich ústach a nose.

Vyskúšajte tieto 3 zlaté zimné pravidlá pre vašu pleť.

Takže, ako udržať vašu pleť zdravú a žiarivú počas celej zimy? (Jednou z prvých vecí, ktorú by ste mali urobiť je prestať fajčiť a popíjať alkohol). No a potom…

  1. Zvlhčujte vzduch vo vašom dome. V zime klesá vlhkosť v interiéri na 10 až 15 percent, čo spôsobuje vysušovanie dutín, krvácanie z nosa, dýchacie problémy a podráždenie pleti. Naučte sa používať zvlhčovač vzduchu. Každý deň ho naplňte čistou vodou. Dajte si pozor, aby vám filtre zvlhčovaču vzduchu nesplesniveli. Vlhkosť vzduchu v byte by ste mali držať na úrovni okolo 40 percent.
  2. Poistite si zvlhčenú pokožku. Základom je umývať pokožku mydlom, ktoré ju nevysušuje. Okrem toho ošetrujte svoju pleť tuhým krémom najneskôr tri minúty po sprche alebo kúpeli. Toto pravidlo troch minút je mimoriadne dôležité najmä pre ľudí trpiacich ekzémom. Na pokožku tváre denne používajte krém s UVA/B faktorom 15+, aby ste zabránili jej spáleniu od odrážajúceho sa slnečného žiarenia.
  3. Nakŕmte svoju pleť. Pridajte do svojho jedálnička zelenú, oranžovú a žltú zeleninu bohatú na vitamín A. Pomôže vám zachovať elasticitu pleti, aby sa vám netvorili vrásky. Odborníci odporúčajú aj denné užívanie vitamínu D3. Okrem toho, že vám zdvihne náladu, povzbudí aj váš imunitný systém a pomôže vám obnoviť kožné bunky.

A potom už si môžete užívať všetky krásy zimy plnými dúškami 🙂