+421 944 738 100

100% prírodné mydlo ŠUNGIT TIME

Čierny “zázrak”. Tak by sa dali nazvať účinky miliardy rokov starej horniny, z ktorej vyrábame hydratačnú a aj liečivú kozmetiku zo 100% prírodných látok. Pri používaní šungitového mydla môžete zabudnúť na krémy alebo telové mlieka, ale aj na hrubé vrstvy make-upu pri ukrývaní nedostatkov pleti.

Čierna je v našej kultúre považovaná za farbu smútku a zla, všeobecne je to však farba vzkriesenia a času. Obľubujú ju ľudia svojrázni, uzavretí a mimoriadni. Je to elegantná a výnimočná farba, pretože má schopnosť neprepúšťať žiadne energie. Preto ak ju máte napríklad na sebe, neprenikne k vám nič zlé. Ak sa do tejto farby oblečiete, určite tým nič nepokazíte. Je aj obľúbenou farbou umelcov, architektov a dizajnérov. Najmä v kombinácii zo zlatou predstavuje luxus a najvyššiu kvalitu. Zároveň čierna charakterizuje nekompromisnosť, rešpekt a odvahu. A nielen to: jednotu, silu, trpezlivosť a aj vytrvalosť. Možno aj pre tieto vlastnosti zažíva “čierna kozmetika” doslova boom.

100% prírodné mydlo vyrobené na Slovensku

Šungitová kozmetika nie je žiadna novinka. Bežne dostupné produkty z tejto uhlíkovej horniny sa však dovážali výlučne zo zahraničia a zväčša neobsahovali len prírodné zložky. Práve táto skúsenosť nás inšpirovala k vývoju vlastnej receptúry prvého šungitového mydla, vyrábaného na Slovensku. Obsahuje 100% prírodné zloženie a vysoký podiel pravého certifikovaného šungitu.

Hydratácia pre tvár aj celé telo

Na výrobu šungitového mydla používame tie najkvalitnejšie ingrediencie: ricínový olej, mandľový olej, bambucké maslo, kokosový olej, koncentrovanú šungitovú vodu a vysoký podiel certifikovanej horniny šungit. Súhra týchto kvalitných surovín vytvorila mydlo pre použitie na telo aj tvár, vhodné nielen pre bezproblémovú pokožku, ale účinné pre tú zápalovú. Nahradí niekoľko ďalších kozmetických doplnkov. Pokožka ostáva natoľko hydratovaná, že už nie je potrebné použiť krém či telové mlieko. A to všetko na prírodnej báze.

Pomoc pri akné, ekzémoch a podráždeniach pokožky

Šungit je aj pre všetkých s problémovou pokožkou. Pomáha nielen pri akné, ekzémoch, alebo začervenaní pokožky. Kombinácia vysokokvalitného ricínového a mandľového oleja so šungitom skracuje zápalové procesy a upokojuje pokožku už od prvého použitia. Začnite používať exkluzívne šungitové mydlo pravidelne. Vaša pleť tak dostane dokonalú ochranu.

Zázračný čierny kameň

Šungit je uhlíková hornina, ktorá dostala názov podľa miesta, kde ju objavili: na hranici dnešného Ruska a Fínska, v oblasti Karélia v dedinke Šuňga na brehu Onežského jazera. Je to nepriesvitný kameň s výrazným kovovým leskom, ktorého vek sa odhaduje na 2 miliardy rokov. Šungitu sa pripisujú liečivé a hojivé účinky, v oblasti Karélia dokonca ruský cár Peter Veľký v 18. storočí založil liečivé šungitové kúpele. Už teda 3 storočia sa vie o “zázračných” účinkoch tohoto čierneho kameňa.    

ŠUNGIT sem, ŠUNGIT tam, čas na ŠUNGIT TIME®