+421 944 738 100

6 letných prikázaní pre pokožku

V teplých mesiacoch si pokožka zaslúži extra dávku starostlivosti. Máme pre vás zopár dobrých rád, ako ju pripraviť na letnú sezónu.

Ááááách leto, tiež sa už neviete dočkať? Hrejivé lúče, oddych pri vode, opaľovanie sa a sladké nič nerobenie.Určite si to viete veľmi živo predstaviť. V lete dostáva pokožka veľa dobrého, napríklad poriadne dávky vitamínu D, a tiež voľnosť a možnosť dýchať, lebo nie je uväznená pod vrstvami šatstva. Dostáva sa jej však aj viac námahy a vysušenia. Môžu za to klimatizované priestory a prehnané opaľovanie. Poďme si teda povedať, ako pripraviť pleť na leto, aby aj na jeho konci bola krásna a zdravá.

1. Ľahká strava

Strava je základ všetkého. To čo do tela dávame sa prejaví aj na jeho povrchu a veľmi to vidno najmä na pokožke. Prostredníctvom vyváženej stravy dostane do tela vitamíny, ktoré pomôžu posilniť organizmus, čo sa samozrejme prejaví aj na koži. Základom je čerstvá zelenina a ovocie bohaté na antioxidanty. Vďaka nim môže pleť účinnejšie čeliť UV žiareniu a lepšie sa bráni proti negatívnym prvkom.

2. “Letná voda”

V lete sa pokožka viac vysušuje. Nepridávajte jej preto ďalšiu záťaž v podobe príliš horúcej sprchy. Tá zmenšuje prirodzenú ochrannú vrstvu pleti, a teda ju vysušuje. Môže dokonca spôsobiť jemné nepekné šupinky. Doprajte si radšej takzvanú “letnú sprchu”. Vlažná (nie studená) voda vás osvieži a ešte aj ušetríte za ohrev 🙂

3. Správne mydlo

Agresívne produkty tiež spôsobujú vysušovanie pleti. Skúste prejsť na bio mydlá, ktoré sú vyrobené z prírodných olejov. Tiež sa odporúča obmedziť používanie sprchových gélov. Vyskúšajte miesto nich sprchové oleje, ktoré vám pri očiste pleť aj hydratujú.

4. Dôkladný píling

Pred prvým opaľovaní si urobte dôkladný píling. Pleť tak zbavíne odumretých buniek a dovolíte jej ľahšie dýchať. Takto si pokožku lepšie pripravíte na opaľovanie, ktoré potom bude vyzerať krajšie a bude rovnomernejšie. Počas leta to už s pílingom veľmi nepreháňajte. Pokožka dostáva v lete poriadne zabrať a netreba ju dráždiť ešte aj pílingom. Ten by ju mohol v prípade spálenia dokonca podráždiť.

5. Na opaľovanie postupne

Pleť treba na slnko privykať postupne. Začnite pri desiatich, či dvadsiatich minútach a postupne si pobyt na slnku po piatich minútach predlžujte. Tak pomaličky pripravíte svoju pokožku aj na dovolenku pri mori. Samozrejme nezabúdajte na opaľovací krém.

6. Pite vodu

Počas zimy sa naša chuť na vodu prirodzene znižuje. Počas horúcich letných dní si jej telo vyžaduje oveľa viac. Pravidelný pitný režim rozhodne netreba zanedbávať. Každú hodinu by ste mali vypiť približne 250 ml vody. Tento zvyk ocení celý organizmus, nie len pokožka. Ak ste na slnku celý deň, zvýšte objem tekutín ešte o čosi viac.