Vyznávači rôznych liečebných prúdov od tradičnej, čínskej či inej alternatívnej medicíny sa zhodujú na tom, že pitný režim na báze vody je nezanedbateľný. Aj napriek tomu, že túto informáciu počúvame zo všetkých strán, jej dosah často krát podceňujeme. Pri tom stačí málo. Vybrať si a urobiť si zvyk.
Množstvo medicínskych a vedeckých publikácii potvrdilo, že pravidelný príjem kvalitnej pitnej vody pozitívne a značne ovplyvňuje zdravie organizmu, ako aj funkciu jednotlivých orgánov. Dôležitým orgánom, pre ktorý je pravidelný príjem kvalitnej vody kľúčový, sú obličky. Kedy piť a vyživiť ich najviac?
Voda je viac ako základ
Vyznávači rôznych liečebných prúdov od tradičnej, čínskej či inej alternatívnej medicíny sa zhodujú na tom, že pitný režim na báze vody je nezanedbateľný. Aj napriek tomu, že túto informáciu počúvame zo všetkých strán, jej dosah často krát podceňujeme. Pri tom stačí tak málo. Vybrať si a urobiť si zvyk.
Vypočítajte si, koľko vody vypiť za deň
Rôzne publikácie odporúčajú rôzne údaje o objeme vody, ktorý je denne potrebné prijať. Nám sa zdá korektné odraziť sa od výpočtu hmotnosti v kg vynásobený koeficientom 0,035. Od tohto výpočtu sa potom samozrejme odvíja, či je človek športovo aktívny, či trávi väčšinu dňa v horúcich, či práve naopak klimatizovaných priestoroch atď. Prirodzené potreby tela nás však navigujú pocitom smädu. Piť sa má skôr ako pocit smädu príde, avšak ak dodržíte objem príjmu vody na základe váhy, zvyšný, prípadne chýbajúci objem, si zregulujte správne sami.
Pravidelné pitie vody
Internet zasiahol zdravý trend z ázijských krajín, kde ľudia k správnemu príjmu tekutín pristupujú s väčším rešpektom ako my Európania. Začať deň niekoľkými pohármi vody naozaj naštartuje metabolizmus, vypláchne a pripraví telo na nový deň a nový príjem stravy. Tá dôležitá informácia je, že vodu treba primať priebežne, nie nárazovo. Pre podporu funkcie obličiek odporúčajú aj samotní lekári vypiť najviac vody v priebehu doobedia. V tomto čase sú obličky najaktívnejšie a príjem vody ich funkciu správne podporí. Bližšie k večeru vodu množstvá zmenšovať, pred spaním piť iba v prípade smädu, nezaťažovať organizmus pred spaním.
Urobiť si zvyk, dokáže vás šungitová voda očariť?
Teraz keď už vieme, koľko vody vypiť, stačí si vybrať tú správnu. Voda určená pre pravidelný pitný režim by nemala obsahovať bublinky. Fanúšikovia minerálnych vôd by mali minerálky piť iba ako dodatkový pitný režim, nakoľko minerálne vody obsahujú vyššie hodnoty minerálov a tie pri ich pravidelnom pití obličky zaťažujú. Ideálne je piť vodu z vodovodu, avšak tú je mnohokrát potrebné kvôli zvýšeným hodnotám nie len chlóru dodatočne filtrovať. A preto, ozdravte obličky, napite sa šungitovej vody. Šungitová voda je voda s optimálnym obsahom solí a stopových prvkov, neobsahuje nežiaduce látky, je ekologická. V ponuke nájdete praktické balenie aj so skleneným džbánom, ktorý vám vždy pripomenie, že prišiel čas na zdravú vodu. Na zdravie. Takto to robíme my.