+421 944 738 100

Júlové pleťové kokteily

Pleťovú masku si nemusíme kupovať v drogérii. Zdravý a výživný vitamínový kokteil pre pleť si môžeme vykúzliť doma pomocou sezónneho ovocia. Čo všetko teda ponúka júl pre našu pleť?

Leto je obdobie slnečných dní, teplých nocí a voňavého dozrievajúceho ovocia. Odborníci radia denne zjesť aspoň dve hrste šťavnatých sladkých plodov. Ovocie dodá telu vitamíny, energiu a vlákninu. Je pre nás dobré zvnútra ale rovnako môže pomôcť skrášliť našu pleť aj zvonka.

Pleťovú masku si nemusíme kupovať v drogérii. Zdravý a výživný vitamínový kokteil pre pleť si môžeme vykúzliť doma pomocou sezónneho ovocia. Čo všetko teda ponúka júl pre našu pleť?

Broskyne plné šťavy

Broskyňová maska je vhodná pre všetky typy pleti, sťahuje rozšírené póry, dodáva jas a poskytuje pleti výživu.Samotný recept na masku na zjemnenie pleti je veľmi jednoduchý: Na kašičku rozmixujeme dve broskyne, pridáme dva vaječné žĺtky. Poriadne spolu premiešame. Nanesieme na vopred vyčistenú pleť a necháme pätnásť minút pôsobiť. Potom opláchneme studenou vodou.

Zázračné marhule

Marhuľové výťažky sa zvyknú pridávať najmä do kozmetických prípravkov pre zrelú pleť. Veľkú službu urobia aj mladšej pleti vďaka vyživujúcim účinkom alebo v prípade keď je potrebné pleť poriadne vyčistiť. Rozmixujeme tri marhule. Pridáme dve lyžice jemného tvarohu a tri lyžice citrónovej šťavy. Ingrediencie poriadne premiešame. Nanesieme na vopred vyčistenú tvár a necháme dvadsať minút pôsobiť. Marhule majú zjemňujúce účinky, tvaroh zabezpečí výživu a citrón pokožku vyčistí.

Keď potrebujeme pokožku tváre zjemniť jednoducho zmiešame tri rozmixované marhule s tromi lyžicami olivového oleja. Necháme na tvári 30 minút a opláchneme. Hotovo 🙂

Liečivé maliny

Maliny výborne regenerujú pleť podráždenú slnkom. Na začervenanú a slnkom vyčerpanú pleť si pripravíme výživný koktail z čerstvých malín, ktorý pokožku upokojí. Potrebujeme päť lyžíc rozmixovaných malín, dve lyžice smotany do kávy, dve lyžice plnotučného mlieka a päť kvapiek eukalyptového oleja. Prísady spolu dobre premiešame. Necháme dvadsať minúť odpočinúť v chladničke. Na vopred vyčistenej pleti necháme pôsobiť dvadsať minút. Nakoniec umyjeme studenou vodou, aby sme zachovali chladivý účinok masky.

Tieto ovocné masky sú dôkazom, že príroda je nekonečným zdrojom zdravia a krásy. Všetko čo naše telo potrebuje v nej nájdeme. Stačí sa ňou len inšpirovať.