+421 944 738 100

Prečo je šungitová voda zdravá?

Voda je základ bytia každého živého organizmu. Pitná voda, neznamená vyhovujúca voda. Voda upravená horninou šungit je voda s optimálnou tvrdosťou, obsahom solí a stopových prvkov, zbavená nečistôt a nezanášajúca organizmus. A prečo vlastne pitnú vodu dodatočne upravovať?

Voda je základ bytia každého živého organizmu. Pitná voda, neznamená vyhovujúca voda. Voda upravená horninou šungit je voda s optimálnou tvrdosťou, obsahom solí a stopových prvkov, zbavená nečistôt a nezanášajúca organizmus. A prečo vlastne pitnú vodu dodatočne upravovať?

Prečo upravovať pitnú vodu

Pitná voda je voda, ktorá tečie z vodovodného kohútika vo vašej domácnosti. Pitná však neznamená, že je vyhovujúca potrebám ľudského tela. Aj napriek tomu, že spĺňa štátom stanovené normy, vo väčšine prípadov je pre zdravie žiaduce vodu dodatočne upravovať. Azda najdôležitejším dôvodom pre dodatočnú úpravu vody  je obsah chlóru v nej. Tejto hromadnej dezinfekcií vďačíme zato, že máme rozsiahli prístup k vode bez cholery a iných životu nebezpečných mikróbov, avšak chlór ľudskému telu neprospieva. Podľa mnohých štúdií a výskumov je práve chlór zodpovedný za zanášanie ciev v organizme a s tým súvisiace chronické zdravotné problémy, ktoré sú často krát nazývané civilizačné ochorenia. To ako reaguje vaša pokožka či vlasy, keď ich vystavíte chlórovanej vode, cítite okamžite.

Staré potrubia, olovené potrubia

Značne ovplyvňujúci kvalitu vody je stav potrubí. Napriek tomu, že zdroje vody na Slovensku sú bohaté a v porovnaní s inými krajinami sveta kvalitné, stav a vek potrubí, predovšetkým v starších bytovkách, je mnoho krát žalostný. Nielen tie v minulosti používané olovené potrubia výrazne ovplyvňujú hodnotu vody, ktorá nimi preteká.

Mikroorganizmy v pitnej vode

Samostatnou kapitolou o tom, prečo nepodceňovať úpravu vody sú mikroorganizmy. Mikroorganizmy dokážu spôsobiť akútne zdravotné stavy. Najnáchylnejšou skupinou sú malé deti a starší ľudia, ktorých organizmus sa s mikrobiologickým znečistením vody popasuje ťažšie. Šungit zbavuje vodu baktérii spôsobujúcich hnačky (koliformných baktérií), mikroorganizmov plodiacich sa do teploty 36 stupňov a iných organických znečistení, či mikróbov.

ŠUNGIT TIME, ekologická úprava pitnej vody

Žijeme v dobe, kedy základné potreby pre naše prežitie, zdravá voda a zdravý vzduch nie sú samozrejmosť. Ekologickou úpravou vody na báze šungitu, získame vodu čistú, zbavenú nečistôt,  ale nie zbavenú minerálov, vodu schopnú naviazať na seba vírusy, toxíny, alergény, vodu uzdravujúcu ľudský organizmus, kvety aj zvieratá. Zaujal vás šungit? Nájdete tu.