+421 944 738 100

Svetový mesiac vody, povinná rekapitulácia pre všetkých

Začal marec. Mesiac, kedy by sa malo vedomie verejnosti obracať smerom k vode. Snažia sa o to štátne inštitúcie, tlač či internet. Je totiž marec, svetový mesiac vody. Azda každý z nás vymenuje dôvody prečo piť vodu. Avšak. Koľko a akú pijete? Pijete? A čo vaše deti a seniori? Rekapitulujme.

Začal Marec. Mesiac, kedy by sa malo vedomie verejnosti obracať smerom k vode. Snažia sa o to štátne inštitúcie, tlač, či internet. Je totiž Marec, svetový mesiac vody. Azda každý z nás vymenuje dôvody prečo piť vodu. Avšak. Koľko a akú pijete? Pijete? A čo vaše deti a seniori? Rekapitulujme.

Voda a deti

Po vyrastení z dojčenského veku je pre každé dieťa a človeka až do konca života, voda tá najdôležitejšia tekutina. Vo veku 1-3 roky, po nasadení tuhej stravy je voda najdôležitejším pravidelným režimom pre správny vývoj organizmu, fungovanie metabolizmu, či udržiavanie správnej telesnej teploty. Toľko obľúbené sladené nápoje nielen, že vodu nenahradia, dokonca už len pri občasnom pití útočia na zúbky a nehorázne vysokú hladinu cukru v krvi. O dôsledkoch vysokého cukru v krvi predovšetkým u detí sa dozviete v rôznych vedeckých či lekárskych publikáciách, alebo pri osobnej návšteve pediatra.

Ako motivovať dieťa piť vodu?

Patríte k rodičom, ktorí si uvedomujú dôležitosť vody na pravidelnom nápojovom lístku, bojujete však neustále  proti ratolesti a  širokej škále farebných cukrových nápojov vábivých farbou, či obalom? Najdôležitejšia je motivácia. Čírej vode dodá na zaujímavosti pekný pohár, slamka alebo kamene ŠUNGITu na dne džbánu. S použitím ŠUNGITu získa voda neodškriepiteľnú vizuálnu konkurenčnú výhodu oproti spomínaným sladeným nápojom. Čierne kamene na dne džbánu, ktoré dieťa fascinujú urobia z vody výnimočnú tekutinu. Tú si budú deti samé pýtať. Overené praxou. So ŠUNGITom máte okrem motivovaného dieťaťa istotu, že servírujete vodu čistú a vysoko kvalitnú nielen im, ale celej rodine.

Ako motivovať seniorov piť vodu?

Mnoho lekárov potvrdí, že druhou najohrozenejšou skupinou čo sa príjmu čistej vody týka sú práve seniori. Pocit smädu sa vo vyššom veku vytráca. Vzhľadom na nižšie vylučovanie tekutín, napríklad potením. Práve v súvislostí s tým, zaznamenávajú odborníci z praxe mnoho prípadov, kde sa pri zásahoch spojených s poruchou vedomia, kolapsových stavoch či pri podozreniach cievnej príhody jedná (iba) o dehydratáciu.

Pomocníkom v rodine opäť ŠUNGIT TIME

Starší ľudia na rozdiel od detí o dôležitosti vody vedia, často krát sa však zabúdajú napiť. Obyčajná voda pre nich rovnako často býva príliš ťažká na žalúdok a tak jej nedokážu vypiť také množstvo, ktoré by potrebovali. Tu je preto obzvlášť účinné používať šungitovú vodu. Čierne kamene v pripravenom džbáne sa stanú dôležitou pripomienkou na dodržiavanie pravidelného pitného režimu. Samotný ŠUNGIT pripraví vodu chutnú s optimálnym obsahom solí a stopových prvkov. Ľahkú na žalúdok so zložením, ktoré hydratuje aj tie najmenšie bunky organizmu. Už ani vaša babička nezabudne.

Ako sa dostať do pohody?

Možno ste sa postarali o pitný režim svojej rodiny. A čo vy? Nezabúdajte, že vaša prílišná vyčerpanosť, fyzická či psychická únava, kozmetické chybičky krásy či nálada  môžu a aj súvisia s cirkuláciou a objemom vody vo vašom organizme. Preto si vodu doprajte často a kvalitnú. Svetový mesiac vody je ten správny čas, zobrať vodu vážne.