+421 944 738 100

Tri dôvody prečo začať s filtrovaním vody!

Prajete si lepšie zdravie? Ste pokrokový a myslíte preventívne? Prečítajte si tri dôvody prečo nepodceňovať kvalitu vody, ktorú pijeme. Voda vie byť liek, ale pijeme skutočne zdravú vodu?

 1. Tichý zabijak chlór

V chlórovanej vode vznikajú organické chlórované látky, tieto majú karcinogénny a mutagénny  účinok. Zisťovanie týchto látok vo vode je veľmi náročné a drahé, preto sa o nich z bežného rozboru vody nič nedozvedáme. Tieto látky však majú ako preukázal D.Moris  na svedomí 9% rakoviny močového mechúra a až 18% rakoviny hrubého čreva. Vplývajú na cievy a ich upchávanie, majú na svedomí množstvo chronických ochorení. Podrobné informácie o tomto výskume nájdete v knihe „Nespěchejte do rakve“

 2. Normy sú prispôsobené možnostiam vodární

Normy pre pitnú vodu sú prispôsobené možnostiam vodární a čo najlacnejším prevádzkovým nákladom. Niektoré obce majú udelené výnimky z noriem, pretože vodárne nie sú schopné docieliť hranice požadované normou. Takáto úprava vody vo veľkom, by bola finančne náročná.

 3. Normy pre pitnú vodu a dusičnany

Liga proti rakovine odporúča neprekračovať hranicu dusičnanov  5mg/l . Normy pre vodovody však udávajú hranicu 50mg/l. V niektorých mestách je aj táto hranica prekračovaná a to práve vďaka možnosti výnimiek z noriem, ktoré môžu obce udeľovať.

 Prírodný alebo chemický filter

Na trhu nájdete množstvo filtračných zariadení v rôznych cenových a výkonnostných hladinách. Veľká časť obyvateľov, ktorí si dôležitosť filtrácie vody uvedomujú, siahajú automaticky po chemickej filtrácii vody. Chemická filtrácia cez filtračné kanvice má však okrem nákladnej prevádzky a potreby pravidelného menenia filtra, bez ktorej sa stáva filter nie len neúčinným, ale dokonca sa v ňom množia baktérie a plesne, ešte jednu zásadnú nevýhodu. Počas doby svojej účinnosti odoberá z vody všetky látky, aj tie pre organizmus prospešné. Takto kompletne prefiltrovaná voda našim organizmom iba pretečie bez toho, aby dokázala správne hydratovať a zásobiť organizmus potrebnými živinami.

 Zdravá voda, šungitová voda

My v ŠUNGIT TIME® veríme, že voda vie liečiť a najkvalitnejšia voda je tá, prefiltrovaná prírodou. ŠUNGIT je hornina, ktorá na jednej strane slúži ako prírodný absorbent, čiže naviaže na seba z vody chlór, dusičnany, amoniak, ťažké kovy a iné negatívne zložky, ktoré sa vo vode nachádzajú. Na druhej strane, ako polyminerál vracia vode stopové prvky minerálov žiaducich pre organizmus. Šungitová voda je s optimálnym obsahom soli, stopových prvkov a tvrdosťou, určená pre pravidelný pitný režim bez obmedzenia. Princíp, na ktorom šungitová voda pracuje, čiže molekuly fullerénu, boli v roku 1996 ocenené Nobelovou cenou. Ako 100% prírodný produkt schválený Úradom verejného zdravotníctva je pre naše kritéria tou správnou alternatívou.

Aká je Vaša voľba?