+421 944 738 100

Cestou necestou

Aký je život na cestách a ako vám pri tom môže pomôcť čierny zázrak z Karelie sme sa rozprávali so skúsenou cestovateľkou a sprievodkyňou. Určite uhádnete čo sa rozhodla pribaliť si do batožiny, aby potešila svoju pleť.

Veľa z nás sa sťažuje, že starať sa o svoju pleť je veľmi náročné. Poličky v kúpeľni sa nám doslova prehýbajú pod váhou všemožných kozmetických prípravkov, ktorými sa denne rozmaznávame. Často nám však nestačia. Našou snahou je, aby sme deň čo deň vyzerali krásne, sviežo a upravene. Na toto všetko máme k dispozícii najvyšší komfort vlastnej domácnosti. Väčšinu dní sa prebúdzame vo vlastnej posteli a našou jedinou úlohou je nachystať sa do práce a potom zvládnuť deň, ktorý zdanlivo vyzerá rovnako ako ten predošlý.

Medzi priaznivcami Šungit Time  sa však nájdu ľudia, ktorí takýto komfort nemajú, dokonca ho dobrovoľne odmietajú. Jednou z nich je Veronika, ktorej vášňou a zamestnaním je cestovanie. Už dva roky pracuje ako sprievodkyňa v jednej z najznámejších slovenských cestovných kancelárií. Svojich klientov sprevádza cestou i necestou a spoločne hľadajú zážitky na niekoľkých kontinentoch. Skúste uhádnuť, čo sa rozhodla pribaliť si do batožiny na svojej aktuálnej ceste k protinožcom.

Ako sprievodkyňa pracuješ už dlhšiu dobu, koľko krajín a kontinentov si zatiaľ stihla precestovať?

Zatiaľ sa mi podarilo ako sprievodkyni prejsť Nový Zéland a Austráliu, Thajsko, Malajziu, Singapur, z Indonézie ostrovy Java, Bali, Komodo, Rinca a Flores, niekoľko štátov z USA, či už z východného alebo západného pobrežia, Kanadu, Aljašku a kanadský Yukon.

Ktorá zo spomenutých krajín je tvojou srdcovkou a prečo?

Srdcovka asi Austrália, konkrétne Sydney. Tiež ostatné kúty či už sever, centrálna Austrália, ale aj západná. Vždy keď začnem niekomu rozprávať, ktorá krajina je pre mňa naj, tak si pospomínam aj na tie ostatné, ktoré som prešla a nakoniec poviem, že neviem odpovedať. Všetky sú krásne a všade je niečo výnimočné.

Za relatívne krátky čas si stihla precestovať kus sveta. Máš cestovateľský sen, na ktorého splnenie stále čakáš? Kam by si sa naozaj veľmi chcela pozrieť?

Jeden zo svojich cestovateľských snov som si už splnila. Bol to Nový Zéland. Táto krajina ma nesmierne uchvátila a vždy sa veľmi teším, keď tam idem na zájazd. Asi mojim najväčším snom sú Veľkonočné ostrovy, ale nielen to. Na svete je plno krásnych miest, kam by som sa išla pozrieť. 🙂

Čo je pre teba počas cestovania najviac náročné?

Asi najnáročnejšie je pre mňa zbaliť sa 🙂 samozrejme oblečenie, pretože niekde potrebujem trekové, niekde mi stačia kraťasy a tielko. A potom kozmetika. V každej krajine je iná klíma a odráža sa to najmä na mojej pleti. Tiež tej kozmetiky si nemôžem so sebou vziať na kilá, tak som sa rozhodla, že skúsim mydlo Šungit Time.

Keď sme pripravovali tento blog bola si v Austrálii a ako pomocníka v starostlivosti o pleť si si so sebou vzala mydlo Šungit Time. Splnilo tvoje očakávania?

Áno, splnilo. Miesto, kde som Šungit Time odfotila, je centrálna Austrália: ULURU/Ayers rock. Tam je ovzdušie veľmi teplé a suché, keďže ide o púšť, úplné iné ako napríklad v Melbourne alebo Sydney. Keď sa presuniem na sever Austrálie do Darwinu alebo Cairns, to sú trópy. Čiže, znovu niečo iné. Za 2 týždne v Austrálii prejdem niekoľko rôznych podnebí a samozrejme sa to odráža na pleti. Po použití Šungit Time mydla mám pleť nielen čistú, ale aj hydratovanú. Nielen tvár, ale aj celé telo.  

Vieme, že veľa cestuješ aj po ázijských krajinách. Hovorí sa, že tamojšie ovzdušie je mimoriadne znečistené. Máš pocit, že sa to nejakým spôsobom odrazilo aj na tvojej pleti? Ak áno ako? Čo je pre teba  jeho najväčší benefit?

V Juhovýchodnej Ázii, ktorej krajiny sprevádzam, je naozaj veľmi veľká vlhkosť. To sa prejavilo ako na mojich vlasoch, tak aj na mojej pleti. Zistila som, že keď som  tam, nemôžem si pleť mazať krémom. Stačí mi používať mydlo a na dočistenie pleťovú vodu. Keď sa o svoju pleť starám takýmto spôsobom nemám problém s čiernymi bodkami.

Najväčším benefitom je, že nemusím nosiť pleťový krém a telové mlieko, čiže si ušetrím nejaké kilogramy navyše v mojej batožine 🙂 Ale nie. Šungit Time mydlo mi tvár vyčistí, to je hlavné. Keď sa pohybujem po veľkých mestách ako napríklad Bangkok, tak mám pleť veľmi znečistenú od smogu a ešte keď sa k tomu pridá teplo a vlhkosť mám zarobené na problém.