+421 944 738 100

Všetko čo potrebujete vedieť o zložení mydla ŠUNGIT TIME

Kombinácia olejov v biokvalite, šungitovej vody a šungitovej horniny robí z mydla ŠUNGIT TIME skvelého pomocníka v starostlivosti o akýkoľvek typ pokožky. Je 100% prírodné a navyše vyrábané u nás na Slovensku. Čo viac dodať? Možno len: „Mydliť sa je ľudské“

 

Blahodárne účinky šungitu na pokožku sú známe už mnoho rokov, a preto je hojne používaný pri výrobe rôznych krémov a mydiel. Nie všetky produkty obsahujúce šungit však spĺňajú prísne kritériá prírodnej kozmetiky. My na výrobu šungitového mydla používame iba tie najkvalitnejšie ingrediencie: olivový olej, ricínový olej, mandľový olej, bambucké maslo, kokosový olej, koncentrovanú šungitovú vodu a vysoký podiel certifikovanej horniny šungit. O benefitoch šungitovej vody sme písali v našom minulom článku. Poďme si teda povedať viac o účinkoch jednotlivých olejov, ktoré sa nachádzajú v mydle ŠUNGIT TIME.

Olivový olej:

Kto by nepoznal tento zeleno zlatý mok, ktorý bol súčasťou skrášľovacích rituálov starých Grékov. Vďaka účinným látkam, ktoré obsahuje je telo zdravé zvnútra a krásne navonok. Olivový olej je výdatným zdrojom látok účinných pri výžive, hydratácii a ochrane pleti. Medzi najvýznamnejšie patria vitamín A, E a mastné kyseliny. Je výborným pomocníkom v boji proti vráskam. Pri pravidelnej starostlivosti o pleť kozmetikou s obsahom olivového oleja je možné stimulovať proces obnovy pokožky, zjemniť už existujúce vrásky a zabrániť vzniku nových. Ľudská pleť veľmi dobre príma olivový olej vďaka tomu, že jeho štruktúra je veľmi podobná tej v tukovom tkanive nášho podkožia.

Kokosový olej

Panenský kokosový olej je vysoko cenený pre jeho antivírusové, antibakteriálne a antimykotické účinky. Vďaka týmto vlastnostiam je vhodný aj na starostlivosť o pleť so sklonom k tvorbe akné. Je mimoriadne bohatý na antioxidanty takzvané polyfenoly. Pokožka je po jeho použití premastená a zároveň hydratovaná. Pleť pri jeho pravidelnom používaní starne oveľa pomalšie.

Mandľový olej a jeho účinky na pleť

Olej pochádzajúci z jadier mandľovníka je bohatým zdrojom mnohých vitamínov a minerálov. Snáď bude stačiť ak ako najvýznamnejšie spomenieme zinok, draslík, proteíny a samozrejme vitamíny A a E. Mandľový olej prečisťuje a zároveň hydratuje pleť. Je účinný pri liečbe psoriázy, rôznych druhoch dermatitídy a ekzémov. Keďže obsahuje vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín povzbudzuje syntézu kolagénu vďaka čomu vyhladzuje vrásky. Tento olej má na pokožku upokojujúce, zvláčňujúce a regeneračné účinky.

Ricínový olej:

Ricínový olej je žltej farby a nemá takmer žiadnu vôňu. Patrí medzi účinných bojovníkov proti kožným ochoreniam, ktorých pôvodcom sú vírusy, baktérie, plesne či kvasinky. Veľmi účinne pôsobí proti svrbeniu, páleniu a začervenaniu, ktoré sprevádzajú zápaly pokožky. Eliminuje jazvy a zlepšuje celkový stav kože a nechtov.

Bambucké maslo:

Bambucké maslo je takzvaná pleťová superpotravina. Pochádza zo semien stromu Karite a je prirodzene bohaté na vitamíny A,E a F. Zásobuje pleť esenciálnymi mastnými kyselinami a živinami potrebnými na produkciu kolagénu. Dokonca poskytuje pleti UV ochranu s faktorm SPF 6. Pokožku zjemňuje, hydratuje a chráni.

Ako vidíte vybrali sme pre vás to najlepšie z najlepšieho čo príroda ponúka. Kombinácia vyššie spomenutých olejov, šungitovej vody a šungitovej horniny robí z mydla ŠUNGIT TIME skvelého pomocníka v starostlivosti o každý typ pokožky. Je 100% prírodné a navyše vyrábané u nás na Slovensku. Čo viac dodať?

Možno len: „Mydliť sa je ľudské“